• KOCHAM CIĘ MAMO

• W związku ze zbliżającym się Dniem Matki najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali piękne upominki dla swoich mam.
          Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
          KOCHANYM MAMUSIOM - wszystkiego najlepszego!!!

• KONKURS O UKRAINIE... sukcesy naszych uczniów

• 11 maja 2022 roku w Urzędzie Gminy w Strzelcach Wielkich odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Krajobrazy i kultura Ukrainy”, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzelcach Wielkich. Fundatorem nagród był Urząd Gminy w Strzelcach Wielkich.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły osiagnęli znakomite wyniki w kategoriach:

klasy I - III
          Amelia Nguyen Van (kl. II) -  pierwsze miejsce

klasy IV - VI
          Milena Dudek (Va) - pierwsze miejsce, Oliwia Gamrat (Va) - drugie miejsce

klasy VII - VII
          Natalia Klimczyk (VIIIa) - pierwsze miejsce, Amelia Wilkoszewska (VIII) - drugie miejsce

Lauretom gratulujemy talentu i pomysłowości, ale przede wszystkim  "serca" włożonego w wykonanie prac.

• KONKURS O NOWELACH MARII KONOPNICKIEJ

• Na początku tego roku Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie zaprosiła uczniów klas V-VIII z terenu działania Sieci współpracy i samokształcenia „Aktywny bibliotekarz – aktywna biblioteka” do udziału w konkursie czytelniczym z cyklu „Czytam! – wiem znam!” pod hasłem „Nowele” Marii Konopnickiej.  Konkurs zorganizowano  w związku z obchodami Roku 2022 jako Roku Marii Konopnickiej i odbył się 11 maja w siedzibie biblioteki.

Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 28 kwietnia, reprezentantami naszej szkoły zostali Hania Jakubiak, Oliwia Wawrzyńczak i Witold Szwed z klasy Vb. Uczniowie rozwiązywali trwający 45 minut zestaw zadań. W jego skład weszły polecenia zamknięte oraz krzyżówka z hasłem. Pytania dotyczyły treści czterech nowel i opowiadań Marii Konopnickiej: „Dym”, „Nasza szkapa”, „Mendel Gdański” oraz „Miłosierdzie gminy”. Nie były to łatwe zadania, wymagały szczegółowej znajomości wymienionych wyżej utworów. O wynikach zwycięzcy zostaną powiadomieni w ostatnim tygodniu maja. Trzymamy kciuki za naszych uczestników!

• TOMASZ SOBANIA... młody człowiek z pasją

• 10 maja br. odbyło się spotkanie autorskie  z Tomaszem Sobanią, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzelcach Wielkich. To 22-letni pisarz – autor  książek „Speculo” i „Nowy świt” oraz „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”. Biegacz zaangażowany charytatywnie – w 2018 roku przebiegł 300km z hiszpańskiego Aviles do Santiago de Compostella (w 7 dni) dla chorej Laury, w 2019 roku już 750km z Zakopanego do Gdyni (29.07.-15.08.) dla chorej Dominiki. Podróżnik – odwiedził 17 krajów świata, uczestniczył w dwumiesięcznym Rejsie Niepodległości z Panamy do Gdyni.

Uczniowie klas siódmych i ósmych z całej gminy usłyszeli opowieść o tym, jak wydał książkę jako nastolatek, jak korespondował z Robertem Lewandowskim, jak spełnia swoje marzenia. Opowiadając kolejne historie, wskazując przeszkody, jakie przezwyciężył na drodze do coraz większych celów, które przed sobą stawiał, motywował zebranych do działania.

Dziękujemy pani Marcie Binek za zaproszenie tak ciekawego człowieka do naszej szkoły. Spotkanie zaraziło wszystkich entuzjazmem. Wyszliśmy z niego pełni zapału i przekonania, że marzenia się spełniają, nawet te najśmielsze. Potrzebny tylko pomysł i wiara we własne możliwości.

TOMASZ SOBANIA... więcej

• KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

• W tym roku Dzień Dziecka będzie wyjątkowy. Razem z polskimi dziećmi mogą go w naszym kraju obchodzić setki tysięcy dzieci, które uciekły przed wojną z Ukrainy. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka postanowił ogłosić konkurs plastyczny dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem „Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом”.

Prace na temat praw dziecka, pokazujące przyjaźń, wspólną zabawę, rodzinę, miłość, także tę do ojczyzny, można wykonać dowolną techniką plastyczną (bez użycia programów komputerowych) – mogą to być rysunki, obrazy malowane farbami, instalacje przestrzenne, itp.

Wykonane prace należy przekazać do 20 maja p. Joli Kuc, która jest opiekunem konkursu w naszej szkole.
          Wszystkie szczegóły znajdziecie klikając w zamieszczony poniżej link.

• WIRTUALNY TEATR HISTORII - "NIEPODLEGŁA"

• 4 maja to świetna okazja do upamiętnienia wczorajszego święta wycieczką patriotyczną do Wirtualnego Teatru Historii "Niepodległa" w Działoszynie. Wyjazd miał dość niecodzienny, integracyjny charakter, albowiem uczestnikami byli uczniowie klas 7 i 8 dwóch szkół podstawowych, ze Strzelec Wielkich oraz Wiewca.

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” ponownie wyruszył w trasę. Historia pierwszych lat polskiej niepodległości przedstawiona została na nowoczesnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Wystawa ma charakter interaktywny z atrakcjami takimi jak pokazy VR, hologramy i makiety