• ZEBRANIE Z RODZICAMI

ZEBRANIE SEMESTRALNE Z RODZICAMI

Zapraszamy serdecznie!!!

• WYNIKI KONKURSU... Adam Mickiewicz - utwory wybrane

• 5 stycznia w siedzibie Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom powiatowego konkursu czytelniczego „Adam Mickiewicz – utwory wybrane”. Konkurs został ogłoszony w związku z obchodami Roku Romantyzmu Polskiego i wzięło w nim udział 34 uczniów z 12 szkół naszego powiatu.

Z przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody: Zofia Pazera z klasy VIIIb zdobyła wyróżnienie, a Witold Szwed z klasy VIb zajął II miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• NIECHAJ PROWADZI NAS GWIAZDA - Orszak Trzech Króli 2023

• Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Orszaku Trzech Króli, który odbył się 6 stycznia 2022 r.. o godz. 11.00 w Strzelcach Wielkich. Orszak Trzech Króli to piękny przykład łączenia przesłania biblijnego ze staropolską tradycją kolędniczą, sięgającą jasełek i nawiązującą do współczesności, której towarzyszy refleksja nad wiarą i sensem życia.
          Podobnie jak w minionych latach patronat nad całym przedsięwzięciem objął Urząd Gminy oraz  parafia Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich, a koordynatorem całego przedsięwzięcia była katechetka naszej szkoły pani Jolanta Kuc. Kilkutygodniowe przygotowania przepięknych strojów, rekwizytów i scen zjednoczyło wielu mieszkańców naszej miejscowości, wśród których znaleźli się rodzice naszych uczniów, absolwenci naszej szkoły oraz oczywiście członkowie Koła Misyjnego,  które licznie i  z ochotą uświetniło Orszak i liturgię Mszy św.

WSZYSTKIM DEKORATOROM, SPONSOROM, PROJEKTANTOM, POMOCNIKOM  I WYKONAWCOM

TRZECIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI W STRZELCACH WIELKICH

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

I ŻYCZYMY
          NIECH PRZEZ CAŁY ROK PROWADZI NAS GWIAZDA!

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - wykorzystanie sprzętu w grudniu 2023

• Na grudniowych zajęciach z informatyki uczniowie klasy piątej oraz klasy czwartej wykorzystywali zestawy BeCreo pozyskane w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Uczniowie przekonali się, że płytka programowalna potrafi sterować ogromną liczbą modułów elektronicznych, takich jak diody, głośniki, wyświetlacze. Pisali program  w taki sposób, żeby dioda  LED włączyła się i wyłączyła, głośnik grał rożne dźwięki. Zajęcia były bardzo interesujące i rozbudziły ciekawość. Uczniowie nie mogą doczekać się kolejnych zajęć.​​​​​​

4 grudnia  - fotorelacja z Jarmarku Bożonarodzeniowego – aparat fotograficzny – Ewa Bartecka-Wojtala, Sylwia Grobelna.

18 grudnia – Jasełka – impreza środowiskowa -  wykorzystanie sprzętu nagłaśniającego. Uroczystość została utrwalona za pomocą kamery oraz aparatu fotograficznego, wykorzystano również lampy zakupione w ramach projektu. Za wykorzystanie urządzeń odpowiedzialni byli: nagłośnienie - p. Sebastian Chodak, fotoreportaż – p. Sylwia Grobelna, nagrywanie i odpowiednie oświetlenie sceny (kamera, statyw, lampy) – uczniowie: Remigiusz Mielczarek VIII a i Szymon Drewniak VI b.

22 grudnia – fotorelacja i nagranie ze świątecznego koncertu kolęd i pastorałek – p. Sebastian Chodak (nagłośnienie) i p. Sylwia Grobelna (zdjęcia).
          Głośniki zakupione w ramach projektu są systematycznie wykorzystywane przez nauczycieli podczas różnych zajęć: nauka języków obcych, muzyka, zajęcia świetlicowe, edukacja wczesnoszkolna, imprezy klasowe i szkolne.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – wykorzystanie sprzętu w listopadzie 2022

• 4 listopada – wykorzystanie kamery do nagrania występu szkolnego chóru , który wykonał dwie piosenki patriotyczne do podkładu pobranego ze strony Radia Łódź. Z otrzymanych materiałów zostanie zmontowany film, tworząc tym samym Patriotyczny Chór Radia Łódź. Występ  zarejestrował opiekun p. Sebastian Chodak.

8 listopada – fotograficzny reportaż uczennicy klasy VIII a  Emilii Szewczyk – Dzień Postaci z Bajek – impreza zorganizowana przez Samorząd Szkolny pod opieką p. Anny Beśki i p. Mariana Witka.

10 listopada – wykorzystanie sprzętu nagłaśniającego podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości (pp. Ewa Bartecka-Wojtala i Sylwia grobelna). Uroczystość została utrwalona za pomocą kamery oraz aparatu fotograficznego.

10 listopada nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu Pracownia Druku 3D przeprowadzonym przez Skriware Academy.

16 listopada – Światowy Dzień Tolerancji – impreza przygotowana przez Samorząd Szkolny pod opieką p. Anny Beśki – aparat fotograficzny.

17 listopada p. Monika Modlińska rozpoczęła w klasie 4 a zajęcia z BeCREO - zestawem konstrukcyjnym z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami, który pozwala na realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie nauki programowania i myślenia komputacyjnego, a także konstruowania realnie działających modeli technicznych zgodnie z podejściem STEAM.