• AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

        • W dniu 28 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dzisiejszym świecie, w którym wszyscy żyjemy w pośpiechu, warto zatrzymać się na chwilę i przypomnieć młodzieży o naszej historii. Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości wiele traci i nie buduje dobrego jutra. Cała społeczność naszej szkoły wysłuchała cennej lekcji historii, którą przedstawił Samorząd Uczniowski oraz uczniowie przygotowani przez panią Annę Beśkę oraz Anetę Lacką. Wysłuchaliśmy również kilku wspaniałych pieśni patriotycznych wykonanych przez nasz chór pod przewodnictwem Pana Sebastiana Chodaka. Na zakończenie akademii cała społeczność uczniowska naszej szkoły, wraz z nauczycielami oraz Panią Dyrektor, wspólnie uroczyście odśpiewała Hymn Narodowy.

        • KONKURS RECYTATORSKI.... nasze sukcesy

        • 26 kwietnia 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.

          Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, wśród których znakomite wyniki osiągnęli uczniowie naszej szkoły

          KATEGORIA KLAS I-III

          I miejsce - Emilia Urbańska, kl. II

          II miejsce - Nela Chodak, kl. Ia 

          III miejsce - Michał Nowak, kl. II

          KATEGORIA KLAS IV-VI

          II miejsce - Marcel Mesjasz, kl. V

          III miejsce - Kacper Wojtasik, kl. V 

          KATEGORIA KLAS VII-VIII

          III miejsce - Zofia Pazera, kl. VIIIb

          Serdecznie gratulujemy!

        • 1 miejsce w Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

        • 25 kwietnia w Sulmierzycach odbył się turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Wzięły w nim udział 4 drużyny, rywalizując ze sobą systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. Roberta Krzypkowskiego zaprezentowała się na boisku fantastycznie. Chłopcy zdobyli  aż 22 bramki, tracąc jedynie dwie, dodatkowo dwa spotkania wygrywając oraz jeden raz remisując, co ostatecznie dało nam zwycięstwo w całych zawodach.
          Pierwsze miejsce na etapie powiatowym oznacza, że już w maju nasza szkoła pojedzie do Łodzi na finały wojewódzkie reprezentując powiat pajęczański jako mistrz kategorii chłopców do lat 12.
          Wyniki: ZSP Strzelce Wielkie - Lipnik 13:0 ZSP Strzelce Wielkie - Orły Gaika ( Kiełczygłów Czerwoni ) 7:0 ZSP Strzelce Wielkie - Orły Gaika ( Kiełczygłów niebiescy ) 2:2 Strzelcy bramek: Dawid Trajdos 7, Kuba Morawski 5, Michał Zgrzebny 4, Kacper Kurkowski 3, Mikołaj Werecki 2, Mateusz Hazler 1. Skład drużyny: Jan Pazera, Oskar Stasiak, Mikołaj Werecki, Kuba Morawski, Mateusz Hazler, Kacper Kurkowski, Marcel Kowalski, Michał Zgrzebny, Dawid Trajdos

        • APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

        • W dniu 21 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia. Ubrani na zielono chcieliśmy zatrzymać się na chwilkę i zastanowić się w jaki sposób możemy bardziej zadbać o planetę, na której żyjemy. Musimy dla naszego wspólnego dobra uświadomić sobie chociażby potrzebę segregacji śmieci oraz znaczenia recyklingu. Aby żyć w zdrowym środowisku, oddychać czystym powietrzem i pić niezanieczyszczoną wodę musimy stać się bardziej ekologiczni. Uczniowie klasy VIIIa wraz z Samorządem Uczniowskim naszej szkoły przekazali nam wiele cennych informacji o naszej Ziemi oraz udzielili wskazówek jak dbać o środowisko naturalne, by służyło nam jak najdłużej.
          Akcję wzbogaciło wykonanie przez uczniów plakatów i prac plastyczno-technicznych o tematyce ekologicznej oraz sprzątanie na terenie Strzelec Wielkich.

        • KONKURS "ORZEŁ MATEMATYCZNY"

        • Dnia 20 kwietnia w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł matematyczny”. Uczniowie przez 60 min rozwiązywali 21 zadań matematycznych . W każdym zadaniu tylko jedna odpowiedź była poprawna. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasa 4, klasy 5-6, klasy 7-8. W konkursie wzięło udział 29 uczniów. Szkolnym Koordynatorem Konkursu jest Aneta Lacka. Nauczyciele przygotowujący do konkursu to: Monika Modlińska, Joanna Wojtasik, Marian Witek i Aneta Lacka.
          Dziękujemy za uczestnictwo i życzymy sukcesów.

        • Akcja Żonkile 2023 w 80 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

        • "Nie bądź obojętny".

          19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej, a także pierwsze powstanie wielkomiejskie w okupowanej Europie. 
          Akcja Żółte Żonkile organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jej głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat Powstania w Getcie Warszawskim oraz Marka Edelmana,  dzięki któremu żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci. 

          "Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję". 

          Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów

          Już po raz kolejny bierzemy udział w Akcji Żonkile. Z tej okazji na zajęciach odbywają się pogadanki oraz prezentacje dotyczące Powstania w Getcie Warszawskim.

        • Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

        • W dniu dzisiejszym, tj. 17 kwietnia w Pałacu Męcińskich w Działłoszynie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
          Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych - Antoni Sadek i Kacper Janus.

          Z ogromną satysfakcją informujemy, że Antoni Sadek zajął pierwsze miejsce uzyskując w ten sposób awans do turnieju na poziomie wojewódzkim. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

        • ROCZNICA CHRZTU POLSKI

        • 14 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy 1057 rocznicę Chrztu Polski. Przyjęcie chrztu przez księcia Mieszka I uważane jest także za początek narodzin państwa polskiego. Z tej okazji uczniowie klas czwartych i piątej wykonali przepiękne prace plastyczne na ten temat. Ponadto uczniowie klasy piątej za pośrednictwem szkolnego radiowęzła przedstawili krótki rys historyczny związany z rozwojem chrześcijaństwa na ziemiach polskich. Święto Chrztu Polski stało się dla uczniów naszej szkoły okazją do refleksji nad historią naszej Ojczyzny, ponieważ rok 966 jest jedną z najważniejszych dat w historii Polski.

      • KONKURS RECYTATORSKI
        • KONKURS RECYTATORSKI

        • Informujemy, że eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Przyroda słowem malowana" odbędą się w najbliższy wtorek, tj. 18 kwietnia o godz, 9.00.
          Zapraszamy

        • KONKURS PLASTYCZNY "MOJA OZDOBA WIELKANOCNA"

        • W dniu 4 kwietnia 2023 roku w Urzędzie Gminy w Strzelcach Wielkich odbyło się rozdanie nagród w konkursie „Moja ozdoba wielkanocna”, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzelcach Wielkich. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Spośród 87 prac, jakie wpłynęły, wybrano 14 z nich, które zostały nagrodzone. Nasi uczniowie wykonali 29 prac.
          Z ogromną satysfakcją informujemy, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

          Kategoria klasy I – III

          I miejsce – Iga Grzesiak, kl. Ia

          II miejsce 

          - Nela Chodak, kl. Ia, ex aequo - Katarzyna Cierpisz, kl. II, SP Wiewiec

          Wyróżnienie

          - Eliza Perczak, kl. Ia, SP Strzelce Wielkie

          - Emilia Urbańska, kl. II, SP Strzelce Wielkie

          Kategoria klasy IV – VI

          I miejsce ex aequo

          - Lena Taranek, kl. IVa 

          - Mikołaj Werecki, kl. V

          II miejsce – Iga Mielczarek, kl. IVb, SP Strzelce Wielkie

          Kategoria klasy VII-VIII

          Wyróżnienie – Wiktor Beśka, kl. VII, 

          Wyróżnienie – Kacper Beśka, kl. VIII b

          Uczniów  nagrodzeno dyplomami oraz grami planszowymi.

          Laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje a wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie.

          Zapraszamy do obejrzenia galerii prac wykonanych przez naszych uczniów

          Nagrodzone prace :)

          Pozostałe... równie wspaniałe:)

        • NIEBIESKI PONIEDZIAŁEK

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Z tej okazji wielu z nas przyszło do szkoły w niebieskich kolorach.  Powinniśmy umieć dostrzec, iż niektórzy z nas mają czasami trudności z wyrażaniem emocji, czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy. Bądźmy wyrozumiali i tolerancyjni.

        • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

        • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

          Czym jest autyzm?

          Autyzm to odmienny od typowego, sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem. Autyzm nie jest chorobą, ale innym sposobem postrzegania świata i myślenia.

          Czym się objawia?

          Autyzm u każdej osoby objawia się trochę inaczej, dwie osoby z taką samą diagnozą mogą mieć bardzo różne zachowania i możliwości. Dlatego mówimy o spektrum zaburzeń – od łagodnych objawów do takich, które bardzo wpływają na wszystkie sfery życia. Przejawami autyzmu mogą być m.inproblemy w nawiązywaniu kontaktu wzrokowego, brak lub osłabienie reakcji na bodźce dźwiękowe, zwłaszcza na wołanie po imieniu, może także występować nadwrażliwość na dotyk, światło i dźwięk. 

          Znani i nieznani autyści.

          Autystą był Albert Einstein , a obecnie  jest  Lionel Messi, osoby wybitne, genialne, które odnalazły się w życiu i odniosły sukces. Większość jednak stanowią osoby, które na co dzień borykają się z ogromnymi trudnościami, chociaż tego nie widać na pierwszy rzut oka. Autyści są bardzo różni i jest ich coraz więcej. Są wśród nas. Na ulicy, w pociągu, w sklepie, na placu zabaw. Prawdopodobnie, za kilka lat każdy z nas będzie znał rodzinę wychowującą dziecko    z autyzmem. W Polsce liczbę osób z autyzmem szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy.

          Spotykamy osobę z autyzmem. Jak się wtedy zachować?

          Osoby z autyzmem należy traktować zwyczajnie. Nie rezygnować, kiedy natychmiast nie odpowiadają. One słyszą i najczęściej świetnie rozumieją, pomimo tego, iż może się wydawać, że nie zwracają na nas  uwagi. Nie należy się z nich śmiać i traktować, jakby ich nie było – np. komentując ich zachowania stojąc tuż obok. Osoby ze spektrum często potrzebują, żeby mówić trochę wolniej. Powtarzając - w przypadku braku zrozumienia. Nie bójmy się, nie uciekajmy – nawet jeśli zachowują się nieco inaczej, czasem nawet dość dziwnie i niezrozumiale. Uśmiechnijmy się do nich i spróbujmy zrozumieć ich „inność” – taki mały gest, a tak dużo korzyści dla każdej ze stron! Poszerzając swoją wiedzę nt. spektrum autyzmu będziemy w stanie lepiej zrozumieć odmienne zachowania, zareagować adekwatnie do sytuacji. Dlatego warto wiedzieć więcej - wiesz więcej, jesteś w stanie pomóc i lepiej zrozumieć problemy dotykające autystów.  

          Każdy człowiek różni się od siebie, każdy z nas jest inny. Nie bójmy się inności! Akceptujmy siebie nawzajem, nie oceniajmy, starajmy się poznać i zrozumieć, a wtedy każdemu z nas będzie żyło się dobrze.

          Polska na niebiesko i różowo.

          W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn.  

          Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

          Nie bądźmy obojętni. Przyłączmy się. Jeśli nie uda się to w tym roku, to spróbujmy w następnym. Wystarczy jakiś drobny akcent. Niech osoby Te wiedzą, że je wspieramy, wierzymy w Nie i w pełni akceptujemy. Bo pamiętajmy „Każdy inny, wszyscy równi”!

          Wykorzystano Informacje ze stron: www.gov.pl, www.prawo.pl

          Katarzyna Grzesiak – pedagog specjalny

        • ZAELEKTRYZOWANI

        • Dnia 31 marca 2023r. w naszej szkole odbył się pokaz Grupy Zaelektryzowani, którzy przeprowadzili niecodzienną lekcję pt.”Poczuj chemię do fizyki””. Grupa w bardzo ciekawy i widowiskowy sposób zaprezentowała żywą lekcję przyrody, niezwykłe eksperymenty chemiczne i fizyczne. Uczniowie wszystkich klas od I do VIII  mogli aktywnie uczestniczyć w doświadczeniach. Obejrzeć eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieć się na czym polegają. Barwny scenariusz  pokazu połączył w sobie elementy edukacyjne z humorystycznymi co zagwarantowało widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim zdobycie wiedzy o otaczającym nas świecie.

        • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - gminne eliminacje

        • 23 marca w Szkole Podstawowej w Strzelcach Wielkich odbyły się gminne eliminacje turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom". W konkursie wzięli uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Barteckiej-Wojtali.

          W kategorii klasy I - IV pierwsze miejsce zajął Antoni Sadek z kl. IVB i trzecie miejsce Kacper Janus z kl. IVa uzyskując w ten sposób prawo do udziału w konkursie na poziomie powiatowym

          Gratulujemy :)

          Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

        • Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Lwiątko 2023"

        • 27 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Lwiątko 2023". Wzięło w nim udział 15 uczniów klas 7 - 8 Konkurs "Lwiątko" wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należało wybrać jedną z pięciu podsuniętych odpowiedzi. Było na to 75 minut. 
          Teraz pozostało czekać na wyniki.. Uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze miejsca :)

      • Laboratoria Przyszłości – wykorzystanie sprzętu w styczniu i lutym 2023
        • Laboratoria Przyszłości – wykorzystanie sprzętu w styczniu i lutym 2023

        • 9 marca  - fotorelacja z wyjazdu klas szóstej i siódmej do kina – aparat fotograficzny – Katarzyna Krasoń.

          16 marca – I ty możesz zostać misjonarzem – spotkanie z ks. Jackiem Garncarkiem - wykorzystanie sprzętu nagłaśniającego. Uroczystość została utrwalona za pomocą  aparatu fotograficznego oraz kamery – p. Sylwia Grobelna i p. Jolanta Kuc.

          23 marca – Młodzież Zapobiega Pożarom – fotorelacja z gminnych eliminacji – Ewa Bartecka-Wojtala.

          27 marca – fotorelacja z Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego – Lwiątko 2023 – p. Aneta Lacka.

          29 marca – fotorelacja z konkursu czytelniczego „Jaka to książka” - p. Sylwia Grobelna.

          30 marca – fotorelacja – spotkanie w ramach cyklu „Leader Sport” - p. Monika Gamrat. Spotkanie z pisarką – p. Moniką Borkowską-Szmit – wykorzystanie sprzętu nagłaśniającego, fotorelacja.

          31 marca - pokaz Grupy Zaelektryzowani – wykorzystanie sprzętu nagłaśniającego, fotorelacja.

          Pani Monika Modlińska kontynuowała zajęcia  z BeCREO - zestawem konstrukcyjnym z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami podczas lekcji informatyki oraz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.

          Pan Sebastian Chodak wykorzystał kamerę oraz mikrofon do nagrania wykonania piosenki przez ucznia klasy szóstej do konkursu wokalnego.

          Głośniki zakupione w ramach projektu są systematycznie wykorzystywane przez nauczycieli podczas różnych zajęć: nauka języków obcych, lekcje języka polskiego, muzyka, zajęcia świetlicowe, edukacja wczesnoszkolna, imprezy klasowe i szkolne.

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzelcach Wielkich
        • 34 31 10 865
        • ul. Częstochowska 8A 98-337 Strzelce Wielkie Poland
        • Inspektor Ochrony Danych: Dagmara Waloszczyk e-mail waloszczykdagmara@gmail.com
        • e-mail administratora strony: sylwiagrobelna@op.pl
      • Logowanie