• Z ROWEREM NA WAKACJE... karta rowerowa

• Edukacja komunikacyjna jest ważnym elementem techniki w klasie czwartej szkoły podstawowej. Uczniowie poznając przepisy niezbędne do zdania egzaminu na kartę rowerową stają się bardziej świadomymi pieszymi i rowerzystami, a gdy dorosną, będą mieli solidne podstawy do zdania egzaminu na prawo jazdy.

Na początku czerwca 2023 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy: teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową, która uprawnia dzieci do samodzielnego korzystania z dróg publicznych. Prawie wszyscy uczniowie klas czwartych wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego i dużą sprawnością jazdy na rowerze, a na koniec roku szkolnego otrzymali karty rowerowe – swoje upragnione pierwsze prawo jazdy.

Życzymy im bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach.