• Akcja "Schronisko"

        • Aktualnie trwa w szkole akcja zbierania potrzebnych rzeczy dla Gminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Trębaczewie. 
          Do 8 kwietnia zbieramy: obroże i smycze, karmę, koce, zabawki, płyny do kapieli dla zwierzat, szczotki do sierści, miski. 
          Za przniesienie w/w darów przewidziana jest gratyfikacja w postaci pozytywnych punktów, ale i tak najlepszą nagrodą jest satysfakcja, że możemy poprawić byt przebywających w schronisku zwierzaków. Akcję nadzorują p.: Aleksandra Bernat, Sebastian Chodak, Monika Gamrat i Aneta Lacka.

        • Witaj Wiosno!

        • W środę, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych oraz kolorowych skarpetek przy okazji obchodzonego 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa. 

          W klasach I-III wspólnie wykonywano wiosenne prace plastyczne. Dzieci również bawiły się, grały w planszówki oraz delektowały się słodkim poczestunkiem.  Starsi uczniowie wykazali się wyjątkową pomysłowością przychodząc do szkoły śmiesznie przebrani. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.  Ten dzień wszyscy zapamiętamy na długo. Mamy nadzieję, że powitana przez nas wiosna będzie rozpieszczać wszystkich słoneczną pogodą.

        • Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa

        • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki.

          Choć większości osób ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.    

          21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). 
          Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

        • Dzień Bezpiecznego Internetu

        • W piątek, 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji odbyły się dwa ważne wydarzenia, które miały na celu uświadomienie uczniom jak bezpiecznie korzystać z sieci. Pierwszym z nich była lekcja online pt. "Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?", którą przeprowadziła Ewa Domańska - kierowniczka Zespołu Popularyzacji Bezpiecznego Korzystania z Cyberprzestrzeni w Dziale Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc i jakie są jej formy. Na przykładzie filmu mogli zastanowić się, skąd bierze się hejt i co napędza hejterów. Mogli także dowiedzieć się, jak czuje się osoba doświadczająca agresji w sieci i gdzie może szukać pomocy. Lekcja oparta była na bazie scenariuszy Cyberlekcji 3.0, który powstały w wyniku współpracy NASK i Ministerstwa Cyfryzacji. Drugim wydarzeniem było przygotowane przedstawienie przez uczniów z klas 6 i 8 pod kierunkiem pań Jolanty Błasiak - Kozioł oraz Anety Lackiej na temat Dnia Bezpiecznego Internetu, które miało na celu przypomnieć i uświadomić uczniom jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu. Przedstawienie zatytułowane było "Lepszy Internet zależy od Ciebie! Działajmy razem”. Uczniowie w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia codziennego, pokazując zarówno dobre, jak i złe strony korzystania z Internetu. Podkreślili, jak ważne jest, aby chronić swoje dane osobowe w sieci, nie ufać obcym osobom i reagować na nieodpowiednie treści. Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonała okazja do tego, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w sieci. Ważne jest, aby uświadomić im, że Internet to nie tylko źródło rozrywki i edukacji, ale również miejsce, gdzie można spotkać się z różnymi zagrożeniami. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w sieci zależy od nas wszystkich!

        • Konkurs wielkanocny

        • W marcu uczniowie klas I-VIII naszej szkoły wzięli udział w konkursie „MOJA KARTKA WIELKANOCNA”. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu kartki wielkanocnej. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, inwencji twórczej dzieci oraz pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą. Prace zostaną ocenione pod względem samodzielności, staranności, estetyki wykonania, pomysłowości pracy oraz walorów artystycznych. Zwycięzcom wręczono kolorowe dyplomy oraz nagrody.

           Komisja konkursowa w wyniku wnikliwych obrad wyłoniła zwycięzców:

          W kategorii kl I-III:

          • Michał Nowak –  I miejsce  kl. III
          • Iga Grzesiak   –   I miejsce    kl. Ib
          • Julia Skoczyńska – II miejsce kl.Ia
          • Ewa Kochel  –  III miejsce  kl Ib
          • Lena Olejnik – wyróżnienie kl. III
          • Łukasz Kostrzewa – wyróżnienie kl.IIb
          • Eliza Perczak – wyróżnienie kl. IIb

          W kategorii kl. IV-VIII:

          • Nadia Machura –  I miejsce  kl. IV
          • Amelia Nguyen Van –   I miejsce    kl. Va
          • Lena Taranek – II miejsce kl. Va
          • Martyna Kawecka –  III miejsce  kl.  Ib

          Wszystkie prace były wyjątkowe i kreatywne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłości dzieci nadal będą tak chętnie uczestniczyły w konkursach.

        • Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

        • Uczennice klasy ósmej aktywnie włączyły się w przedsięwzięcie, zbierając drobne monety w naszej szkole, aby wesprzeć inicjatywę "Góra Grosza". W ten sposób przekazywaliśmy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Oprócz zbierania funduszy akcja miała na celu również aspekt edukacyjny, ukazując uczniom potęgę wspólnej pomocy wielu ludzi oraz znaczenie działania dla dobra potrzebujących.
          Nad przebiegiem zbiórki czuwała pani Aneta Lacka oraz uczennice: Natalia Pukacz, Nadia Mazur, które zajęły się również liczeniem, ważeniem i pakowaniem zebranych pieniędzy. Efektem wspólnych wysiłków było uzbieranie 386,05 zł.

          Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

        • Zaproszenie do udziału w konkursie czytelniczym

        • Zapraszamy uczniów klas V-VIII do udziału w III edycji powiatowego konkursu czytelniczego z cyklu "Czytam!-wiem, znam!" pt. "Ze świata antyku - mity greckie". 

          Konkurs jest adresowany do uczniów klas V- VIII szkół podstawowych z terenu powiatu pajęczańskiego. Etap I – przeprowadzony w macierzystych szkołach uczniów w okresie od dnia ogłoszenia w szkole do dnia 26.04.2024 r.

          Wiecej szczegółów w Regulaminie.

          Organizatorem konkursu jest Centrum Rozwoju Edukacji Wojewóztwa Łódzkiego w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie, a jego szkolnym koordynatorem - pani Ewa Słupińska.

           

           

           

        • Konkurs Wiedzy Biblijnej 2024

        • Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu biblijnego, który składa się z etapu szkolnego, rejonowego i diecezjalnego.

          Przygotowania trwają od września i wymagają od uczestników solidnej pracy i studiowania nie tylko Pisma świętego, ale i dodatkowej literatury.

          W tym roku Konkurs Wiedzy Biblijnej dotyczył Ewangelii wg świętego Marka.

          Przystąpili do niego:

          • Nadia Machura kl. 5a
          • Tymoteusz Jochemczak kl. 5b
          • Kacper Wojtasik kl. 6

          Dwoje z reprezentantów Nadia i Tymotesz dostali się do etapu diecezjalnego, który odbył się 7 marca w Częstochowie. Do rywalizacji przystąpiło 20 uczestników z całej archidiecezji, którzy wcześniej pokonali swoich rówieśników na etapie szkolnym i rejonowym. Gratulujemy naszym uczniom, odwagi, wytrwałości, pracowitości i wiedzy!Dziękujemy, że dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Może nie przywieźli pucharów, ale na pewno zdobyli cenny skarb - wiedzę o Ewangelii wg św. Marka. Poznali zarówno swoje mocne strony, jak i słabsze.Niech ten zapał nie gaśnie i stanie się początkiem przygody z Pismem świętym.
          Do następnego konkursu!

        • Podsumowanie roku kulturalnego i sportowego 2023

        • W piątek 23 lutego w pałacu Męcińskich odbyło się po raz kolejny święto kultury i sportu. W Regionalnym Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie zostały wręczone wyróżnienia za działalność kulturalną oraz osiągnięcia sportowe w 2023 roku. Starosta Pajęczański pan Zbigniew Gajęcki oraz przewodnicząca Rady Powiatu Pajęczańskiego pani Dorota Jaskuła dziękowali za wkład w budowanie świadomości kulturalnej, kultywowanie tradycji oraz integrowanie i aktywizację lokalnych społeczności osobom i grupom z Powiatu Pajęczańskiego. Za działalność na rzecz rozwoju sportu w 2023 r. wyróżnienia otrzymali trenerzy i działacze.

          W tym gronie znaleźli się nauczyciele Wychowania Fizycznego w naszej szkole, a są to: Cezary Cichowlas oraz Robert Krzypkowski. We współzawodnictwie sportowym szkół w 2023 r, II miejsce przypadło dla naszej szkoły w kategorii dziewcząt klas VIII - VII. Dodatkowo Medal z okazji 70-lecia Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Łodzi  otrzymał Cezary Cichowlas.

        • Laboratoria Przyszłości – wykorzystanie sprzętu w styczniu i lutym 2024

        • 25 stycznia – Dzień Babci i Dziadka– impreza środowiskowa -  wykorzystanie sprzętu nagłaśniającego – p. Sebastian Chodak, p. Aleksandra Bernat. Uroczystość została utrwalona za pomocą  aparatu fotograficznego – pp. Agata Bednarska i Monika Gamrat

          28 stycznia  - fotorelacja WOŚP – aparat fotograficzny – Anna Beśka

          13 lutego – zabawa karnawałowa – nagłośnienie i fotorelacja p. Sylwia Grobelna

          14 lutego – walentynki – fotorelacja p. Anna Beśka

          29 lutego – rekonstrukcja historyczna – Grupa Rekonstrukto – fotorelacja – p. Ewa Bartecka-Wojtala

          Pan Sebastian Chodak wykorzystał kamerę oraz mikrofon do nagrania wykonania piosenki przez ucznia klasy siódmej a do konkursu wokalnego.

          Pani Monika Modlińska kontynuowała zajęcia  z BeCREO - zestawem konstrukcyjnym z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami.

          Głośniki zakupione w ramach projektu są systematycznie wykorzystywane przez nauczycieli podczas różnych zajęć: nauka języków obcych, lekcje języka polskiego, muzyka, zajęcia świetlicowe, edukacja wczesnoszkolna, imprezy klasowe i szkolne.

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzelcach Wielkich
        • 34 31 10 865
        • ul. Częstochowska 8A 98-337 Strzelce Wielkie Poland
        • Inspektor Ochrony Danych: Dagmara Waloszczyk e-mail waloszczykdagmara@gmail.com
        • e-mail administratora strony: sylwiagrobelna@op.pl
      • Logowanie