• Egzamin ósmoklasisty

        • Od dniach 14-16 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego w swoim życiu ważnego egzaminu - egzaminu ósmoklasisty. Przez kolejne trzy dni pisali wypracowanie i rozwiązywali test z języka polskiego. Musieli wykazać się między innymi znajomością lektur (zwłaszcza „Kamieni na szaniec”) W kolejnym dniu na egzaminie z matematyki mieli do rozwiązania 19 zadań. W ostatnim dniu zdecydowana większość wybrała język angielski, tylko 1 osoba pisała egzamin z języka niemieckiego. Teraz pozostało oczekiwanie na wyniki. wyniki. Życzymy naszym uczniom, aby uzyskali jak najwięcej punktów i dostali się do wymarzonych szkół.

        • Spotkanie autorskie z pisarką

        • 9 maja 2024 r w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Dorotą Combrzyńską – Nogalą. Autorka przedstawiła krótko swoją twórczość, a później pokazała prezentację dotyczącą tła historycznego jednej ze swoich powieści – „Skutki uboczne eliksiru miłości”, której akcja rozgrywa się podczas stanu wojennego w 1981 roku w miejscowości Warta, leżącej w woj. Łódzkiem. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki pisarki podpisane jej autografem.

      • Zaproszenie
        • Zaproszenie

        • Szanowni Rodzice

          Zapraszamy na zebranie z rodzicami,

          które odbędzie się 7 maja br.

          O godzinie spotkania informują wychowawcy klas.

        • Wyniki konkursu "Zilustruj Miłosza"

        • Publikujemy poniżej wyniki Konkursu Plastycznego "Zilustruj Miłosza" zorganizowanego dla uczniów naszej szkoły. Należało wykonać pracę plastyczną będącą ilustracją do wybranego wiersza Czesława Miłosza. 
          Celem konkursu było pobudzenie wyobraźni i rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów, zapoznanie z twórczością Czesława Miłosza – patrona 2024 r. oraz zachęta do czytania poezji. 
          Jury w składzie: Sylwia Grobelna, Bożena Młynarczyk, Ewa Słupińska postanowiło przyznać I miejsce w kategorii klasy I-III Michałowi Nowakowi  i Emilii Urbańskiej z klasy III, a w grupie starszej I miejsce przyznano Milenie Dudek z klasy VIIa.
          Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dodatnie punkty z zachowania. Prace są do obejrzenia w bibliotece szkolnej.

        • Witaj Majowa Jutrzenko!

        • W piątek, 25 kwietnia 2024 roku odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. 
          Na szkolnej scenie pojawili się twórcy Konstytucji 3 Maja wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, który zaprzysiągł konstytucję. Uczniowie mogli usłyszeć, czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa, a także co oznaczają i jakie znaczenie mają pojęcia : Naród, Wolność, Ojczyzna.

          Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi  skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.

          Pani dyrektor  zaapelowała,  aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad istotą tego szczególnego dnia, oddając hołd wolności i niezależności, którą otrzymaliśmy w darze od naszych przodków. Na zakończenie podziękowała uczniom klasy czwartej i klas piątych za piękny występ, a nauczycielom za przygotowanie szkolnej akademii.

        • Niebieskie Igrzyska

        • Nasza szkoła dołączyła do projektu realizowanego przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. W dniu 22.04.2024 r. zostały przeprowadzone Niebieskie Igrzyska, które pokazały, że każdy może być sportowcem i ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

          Celem Niebieskich Igrzysk było zwiększenie wrażliwości i świadomości uczniów na temat autyzmu. Przygotowane konkurencje służyły integracji, uczyły zgodnej zabawy, a także doskonaliły sprawności motoryczne. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane na niebiesko, jako znak solidarności z osobami z autyzmem. 
          Na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia  sportowe dostosowane do możliwości uczestników. We wspólnej zabawie uczestniczyło około 60 dzieci z klas 1-3. Każda klasa uczestnicząca w zabawie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. Atrakcyjne konkurencje sportowe okazały się gwarancją dobrej zabawy i ogromnego zaangażowania u dzieci. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. Ponadto w klasach odbyły się zajęcia edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat autyzmu, a na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka edukacyjna na ten temat. 

        • Akcja "Schronisko"

        • Uczniowie klasy ósmej prowadzili w naszej szkole zbiórkę potrzebnych rzeczy dla Gminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Trębaczewie. Akcja spotkała się z bardzo dużym zaangażowaniem uczniów naszej szkoły. Dzieci przynosiły koce, zabawki, karmy, obroże, smycze, miski, płyny do kąpieli oraz szczotki do sierści. Ilość podarunków przerosła nasze oczekiwania co jedynie świadczy o wielkiej wrażliwości i empatii naszych uczniów. 

          Dnia 24 kwietnia uczniowie prowadzący zbiórkę wraz z uczniami klasy VIIa i VIIb oraz opiekunami akcji zawieźli i przekazali zebrane podarunki. Podczas pobytu w schronisku uczniowie mieli okazję zobaczyć 25 psów oraz poznać ich historię. 
          Uczniowie klasy ósmej wraz z opiekunami akcji: p. Anetą Lacką, p. Moniką Gamrat, p. Aleksandrą Bernat oraz p. Sebastianem Chodakiem dziękują nauczycielom i uczniom naszej szkoły za życzliwość i przyniesione dary. Cieszymy się bardzo, że chociaż w ten sposób możemy pomóc pieskom przebywającym w schronisku.

        • Tutniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

        • W eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD), które odbyły się 23 kwietnia 2024 roku w Działoszynie, uczniowie reprezentujący naszą szkołę osiągnęli znaczący sukces - Kacper Wojtasik, Rafał Woźniakowski i Michała Zgrzebny zdobyli drugie miejsce w zawodach.

          Ich zaangażowanie, znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętność reagowania na różnorodne sytuacje drogowe zasłużyły na uznanie. To doskonały wynik, który potwierdza wysoki poziom przygotowania naszych uczniów oraz ich zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa na drogach.

          Opiekunem grupy był Marian Witek, który przygotował uczniów do udziału w turnieju, dzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

          Gratulujemy naszym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów.

        • Konkurs z fizyki

        • 10 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs z fizyki „Panda”.  Do tego Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI przystąpiło 14 uczniów z klas VII-VIII. Konkurs miał formę testu składającego się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były 4 warianty odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczestnik  mógł otrzymać 1 punkt. Za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt. Za brak odpowiedzi 0 punktów. Czas trwania konkursu to 45 minut. Wyniki konkursu będą znane 3 czerwca.

           Za wszystkich uczestników konkursu trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

        • Gminne eliminacje turnieju "Młodzież zapobiega Pożarom"

        • Wczoraj w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom 2024".

          W konkursie udział wzięli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, tj uczniowie ZSP Strzelce Wielkie wraz z opiekunką Panią Ewą Bartecką - Wojtala, uczniowie SP Zamoście wraz z opiekunką Panią Magdaleną Posmyk. oraz uczniowie SP Wiewiec z opiekunem Panem Jarosławem Barczykiem.

          Uczniowie rozwiązywali testy w dwóch kategoriach wiekowych, tj. dla uczniów klas I-IV, V-VIII. Turniej przeprowadzony został pod czujnym okiem jury: Pana Wójta Marka Jednaka, Pani Urszuli Płuciennik, Komendanta Straży Pożarnej w Strzelcach Wielkich Druha Jarosława Szczypiora oraz Kapitana PSP w Pajęcznie Tomasza Wolnowskiego.

          W kategorii I Grupa najwyższe miejsca uzyskali:

          1. Alicja Waszkiewicz – SP Wiewiec
          2. Weronika Zasadzińska  -  SP Strzelce Wielkie
          3. Dominik Filak – SP Zamoście

           W kategorii II Grupa najwyższe miejsca uzyskali:

          1. Filip Pukacz – SP Wiewiec
          2. Jan Majchrzak - SP Wiewiec
          3. Amelia Machelska – SP Zamoście

          Po zakończonym konkursie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy w Strzelcach Wielkich Pana Marka Jednaka.

          Uczennica Weronika Zasadzińska będzie reprezentowała naszą szkołę w kolejnym, powiatowym etapie konkursu. 

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

          Niespodzianką dla uczniów była wizyta w pobliskiej remizie, gdzie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem straży OSP w Strzelcach Wielkich. Pan Komendant Jarosław Szczypior szczegółowo i z wielkim zaangażowaniem opowiedział dzieciom o działaniu straży w naszej gminie, zapoznał z wyposażeniem samochodów strażackich, zaprosił do szatni i pokazał uczniom dlaczego warto pomagać innym, za co serdecznie dziękujemy.

        • Akcja "Schronisko"

        • Aktualnie trwa w szkole akcja zbierania potrzebnych rzeczy dla Gminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Trębaczewie. 
          Do 8 kwietnia zbieramy: obroże i smycze, karmę, koce, zabawki, płyny do kapieli dla zwierzat, szczotki do sierści, miski. 
          Za przniesienie w/w darów przewidziana jest gratyfikacja w postaci pozytywnych punktów, ale i tak najlepszą nagrodą jest satysfakcja, że możemy poprawić byt przebywających w schronisku zwierzaków. Akcję nadzorują p.: Aleksandra Bernat, Sebastian Chodak, Monika Gamrat i Aneta Lacka.

        • Witaj Wiosno!

        • W środę, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych oraz kolorowych skarpetek przy okazji obchodzonego 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa. 

          W klasach I-III wspólnie wykonywano wiosenne prace plastyczne. Dzieci również bawiły się, grały w planszówki oraz delektowały się słodkim poczestunkiem.  Starsi uczniowie wykazali się wyjątkową pomysłowością przychodząc do szkoły śmiesznie przebrani. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.  Ten dzień wszyscy zapamiętamy na długo. Mamy nadzieję, że powitana przez nas wiosna będzie rozpieszczać wszystkich słoneczną pogodą.

        • Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa

        • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki.

          Choć większości osób ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.    

          21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). 
          Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

        • Dzień Bezpiecznego Internetu

        • W piątek, 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji odbyły się dwa ważne wydarzenia, które miały na celu uświadomienie uczniom jak bezpiecznie korzystać z sieci. Pierwszym z nich była lekcja online pt. "Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?", którą przeprowadziła Ewa Domańska - kierowniczka Zespołu Popularyzacji Bezpiecznego Korzystania z Cyberprzestrzeni w Dziale Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc i jakie są jej formy. Na przykładzie filmu mogli zastanowić się, skąd bierze się hejt i co napędza hejterów. Mogli także dowiedzieć się, jak czuje się osoba doświadczająca agresji w sieci i gdzie może szukać pomocy. Lekcja oparta była na bazie scenariuszy Cyberlekcji 3.0, który powstały w wyniku współpracy NASK i Ministerstwa Cyfryzacji. Drugim wydarzeniem było przygotowane przedstawienie przez uczniów z klas 6 i 8 pod kierunkiem pań Jolanty Błasiak - Kozioł oraz Anety Lackiej na temat Dnia Bezpiecznego Internetu, które miało na celu przypomnieć i uświadomić uczniom jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu. Przedstawienie zatytułowane było "Lepszy Internet zależy od Ciebie! Działajmy razem”. Uczniowie w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia codziennego, pokazując zarówno dobre, jak i złe strony korzystania z Internetu. Podkreślili, jak ważne jest, aby chronić swoje dane osobowe w sieci, nie ufać obcym osobom i reagować na nieodpowiednie treści. Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonała okazja do tego, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w sieci. Ważne jest, aby uświadomić im, że Internet to nie tylko źródło rozrywki i edukacji, ale również miejsce, gdzie można spotkać się z różnymi zagrożeniami. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w sieci zależy od nas wszystkich!

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzelcach Wielkich
      • 34 31 10 865
      • ul. Częstochowska 8A 98-337 Strzelce Wielkie Poland
      • Inspektor Ochrony Danych: Dagmara Waloszczyk e-mail waloszczykdagmara@gmail.com
      • e-mail administratora strony: sylwiagrobelna@op.pl
    • Logowanie