• Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu pajęczańskiego do udziału w Konkursie Plastycznym "Pocztówka z Powiatu Pajęczańskiego" organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną z/s w Działoszynie. Szczegóły konkursu w załącznikach zamieszczonych poniżej.
          • Pielęgnujmy pamięć o naszych przodkach – czyli żywa lekcja historii

Na prośbę nauczyciela historii Pani Ewy Barteckiej-Wojtala uczniowie klasy IV przynieśli na zajęcia z historii swoje pamiątki rodzinne i opowiedzieli związane z nimi historie. Pojawiły się różne pamiątki, bo w każdej z nich ukryta jest "jakaś" mała rodzinna historia. Uczniowie przygotowali również drzewa genealogiczne swoich przodków. Pamiątki rodzinne wiążą się z jakimiś ważnym wydarzeniem, niekiedy tragicznym a czasem zabawnym. Odgrywają ważną rolę w podtrzymywaniu zbiorowej pamięci, często mają związek z dziejami regionu czy też kraju. Zachowanie pamięci o przodkach pomaga określić siebie w kontekście dziedzictwa swojego rodu, budować obraz siebie w oparciu o cechy, talenty czy siłę życiową charakterystyczną dla naszych przodków. Rozmawiając o życiu członków rodziny: kim byli, skąd pochodzili, jakimi byli ludźmi, dowiadujemy się czegoś ważnego także o sobie. Jak widać w wielu domac

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

27 pażdziernika 2023 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W tym uroczystym dniu 26 uczniów w obecności p. Wójta Gminy Strzelce Wielkie, p. Dyrektor, p. Wychowawczyń oraz licznie zgromadzonych Rodziców i uczniów klas I-IV przedstawiło program artystyczny, Jego najważniejszą częścią było pasowanie na ucznia poprzedzone złożeniem przysięgi wg tekstu:

• Misyjny Synod Dzieci

„Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem”- pod takim hasłem w sobotę 28 października odbył się Misyjny Synod Dzieci, który patronatem honorowym objął metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. To wydarzenie miało miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.
            35 małych misjonarzy z naszej szkoły brało udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, do którego przygotowywaliśmy się na wtorkowych spotkaniach Koła Misyjnego.

• PRZERWA NA CZYTANIE

20 października już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ... 250 rocznica KEN

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

W tym roku obchodziliśmy 250 rocznicę tego ważnego wydarzenia. W piatek, 13 października odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas piątych i szóstych pod kierunkiem p. Anny Beśki i p. Katarzyny Krasoń. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z historii KEN oraz wierszem i piosenką uczcili codzienną pracę swoich pedagogów. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Aleksandra Hałaczkiewicz, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

• PRZERWA NA CZYTANIE

Zapraszamy całą szkolną społeczność do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, która w naszej szkole odbędzie się w piątek 20 października.
            W tym dniu wszyscy uczniowie powinni mieć z sobą książkę do czytania przyniesioną z domu lub wypożyczoną w szkolnej bibliotece.

Wtorek 21.05.2024
    • GODZINY PRACY SEKRETARIATU SZKOŁY

• PPRZYDATNE ADRESY

• Pomagam Ukrainie
      • MEN
      • Dla klas VIII

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
        na rok szkolny 2022/2023.

Szczegóły pod linkami zamieszczonymi poniżej.

• Solidarni                               z Ukrainą

• Mapa