• Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu pajęczańskiego do udziału w Konkursie Plastycznym "Pocztówka z Powiatu Pajęczańskiego" organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną z/s w Działoszynie. Szczegóły konkursu w załącznikach zamieszczonych poniżej.
          • Egzamin ósmoklasisty

Od dniach 14-16 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego w swoim życiu ważnego egzaminu - egzaminu ósmoklasisty. Przez kolejne trzy dni pisali wypracowanie i rozwiązywali test z języka polskiego. Musieli wykazać się między innymi znajomością lektur (zwłaszcza „Kamieni na szaniec”) W kolejnym dniu na egzaminie z matematyki mieli do rozwiązania 19 zadań. W ostatnim dniu zdecydowana większość wybrała język angielski, tylko 1 osoba pisała egzamin z języka niemieckiego. Teraz pozostało oczekiwanie na wyniki. wyniki. Życzymy naszym uczniom, aby uzyskali jak najwięcej punktów i dostali się do wymarzonych szkół.

• Spotkanie autorskie z pisarką

9 maja 2024 r w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Dorotą Combrzyńską – Nogalą. Autorka przedstawiła krótko swoją twórczość, a później pokazała prezentację dotyczącą tła historycznego jednej ze swoich powieści – „Skutki uboczne eliksiru miłości”, której akcja rozgrywa się podczas stanu wojennego w 1981 roku w miejscowości Warta, leżącej w woj. Łódzkiem. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki pisarki podpisane jej autografem.

• Wyniki konkursu "Zilustruj Miłosza"

Publikujemy poniżej wyniki Konkursu Plastycznego "Zilustruj Miłosza" zorganizowanego dla uczniów naszej szkoły. Należało wykonać pracę plastyczną będącą ilustracją do wybranego wiersza Czesława Miłosza.
            Celem konkursu było pobudzenie wyobraźni i rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów, zapoznanie z twórczością Czesława Miłosza – patrona 2024 r. oraz zachęta do czytania poezji.
            Jury w składzie: Sylwia Grobelna, Bożena Młynarczyk, Ewa Słupińska postanowiło przyznać I miejsce w kategorii klasy I-III Michałowi Nowakowi i Emilii Urbańskiej z klasy III, a w grupie starszej I miejsce przyznano Milenie Dudek z klasy VIIa.
            Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dodatnie punkty z zachowania. Prace są do obejrzenia w bibliotece szkolnej.

• Witaj Majowa Jutrzenko!

W piątek, 25 kwietnia 2024 roku odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie.
            Na szkolnej scenie pojawili się twórcy Konstytucji 3 Maja wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, który zaprzysiągł konstytucję. Uczniowie mogli usłyszeć, czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa, a także co oznaczają i jakie znaczenie mają pojęcia : Naród, Wolność, Ojczyzna.

• Niebieskie Igrzyska

Nasza szkoła dołączyła do projektu realizowanego przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. W dniu 22.04.2024 r. zostały przeprowadzone Niebieskie Igrzyska, które pokazały, że każdy może być sportowcem i ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Celem Niebieskich Igrzysk było zwiększenie wrażliwości i świadomości uczniów na temat autyzmu. Przygotowane konkurencje służyły integracji, uczyły zgodnej zabawy, a także doskonaliły sprawności motoryczne. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane na niebiesko, jako znak solidarności z osobami z autyzmem.
            Na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia sportowe dostosowane do możliwości uczestników. We wspólnej zabawie uczestniczyło około 60 dzieci z klas 1-3. Każda klasa uczestnicząca w zabawie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. Atrakcyjne konkurencje sportowe okazały się gwarancją dobrej zabawy i ogromnego zaangażo

• Akcja "Schronisko"

Uczniowie klasy ósmej prowadzili w naszej szkole zbiórkę potrzebnych rzeczy dla Gminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Trębaczewie. Akcja spotkała się z bardzo dużym zaangażowaniem uczniów naszej szkoły. Dzieci przynosiły koce, zabawki, karmy, obroże, smycze, miski, płyny do kąpieli oraz szczotki do sierści. Ilość podarunków przerosła nasze oczekiwania co jedynie świadczy o wielkiej wrażliwości i empatii naszych uczniów.

Piątek 17.05.2024
    • GODZINY PRACY SEKRETARIATU SZKOŁY

• PPRZYDATNE ADRESY

• Pomagam Ukrainie
      • MEN
      • Dla klas VIII

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
        na rok szkolny 2022/2023.

Szczegóły pod linkami zamieszczonymi poniżej.

• Solidarni                               z Ukrainą

• Mapa